HOME  |    CZEN

Jiří Prskavec a Kateřina Kudějová vítězi Oceania open 2013

25. 2. 2013

Jiří Prskavec navázal na sobotní vítězství Kateřiny Kudějové v otevřeném mistrovství Austrálie a stal se vítězem třetího letošního závodu série World Ranking Race.

Do nedělního semifinále se probojovali všichni naši kajakáři. Ivan Pišvejc se nevyvaroval chyby, která ho stála penalizaci 50 trestných vteřin za neprojetí branky a to ho odsunulo na závěr semifinálové čtyřicítky. Ondřej Cvikl zajel slušnou jízdu a s jedním dotykem na brance a penalizací dvou sekund nakonec obsadil 15 pozici. Jako poslední do semifinálové jízdy nastoupil vítěz páteční kvalifikace Jiří Prskavec a ani v semifinále nenašel přemožitele a zajistil si postup do finálové desítky. Přesně v pravé poledne vystartoval finálový závod kajakářů. Jiří Prskavec ještě vylepšil svůj semifinálový čas a s odstupem více jek jedné vteřiny zvítězil. Rodák původem z Francie závodící v barvách Austrálie Lucien Delfour obsadil třetí pozici. Na stříbrný stupínek se prosadil německý závodník Sebastien Schubert. V sobotu se jelo semifinále a finále v kategoriích C1muži a K1ženy. V kategorii C1muži vybojoval Stanislav Ježek výborné třetí místo. V kategorii K1ženy byla nejúspěšnější Kateřina Kudějová, která porazila i domácí olympijskou medailistku a dojela si pro celkové první místo a tím i pro první místo v kategorii U23. V kategorii juniorů se Amálie Hilgertová umístila na druhém místě za Lisou Leitner z Rakouska. Česká republika se ziskem dvou zlatých a jedné bronzové medaile stala nejúspěšnější zemí mistrovství.