HOME  |    CZEN

Favority Brazilci a Kanaďané


Strict Standards: Non-static method Render::Date() should not be called statically in /data/ftp/uspczwww/pages/list.php on line 26

28. 6. 2007

Právo; Vítězný pár challengeru na Brněnské přehradě si rozdělí 4800 dolarů

Zejména brazilské a kanadské páry jsou favority 2. ročníku mezinárodního challengeru FIVB v plážovém volejbale, který proběhne ode dneška do neděle na pískových kurtech Sokolského koupaliště poblíž Brněnské přehrady. V kvalitně obsazeném turnaji mužů budou chtít zasáhnout do bojů o přední umístění také nejlepší české dvojice.
„Loňský vítězný pár, který tvořili Brazilci Rodrigo s Hevaldem, se sice rozpadl, avšak z jihoamerické země přijely dvě jiné dvojice. Hlavně Pará s Janem jsou velice silní,“ tvrdí ředitel turnaje Martin Šlambor. Jejich největšími soupeři by měli být Kanaďané Reader s Elliottem, kteří před rokem skončili v Brně třetí a stali se miláčky publika.
V nabité konkurenci borců z 28 zemí dostanou šanci předvést se i čtyři české páry. Přímo do hlavní soutěže byli nasazeni Bíza s Léblem, Kubala s Pavlasem, Tichý s Kolářem a na divokou kartu také bratři Petr a Josef Benešové.
„I z hlediska fanoušků by bylo dobré, kdyby se aspoň jedna naše dvojice dostala minimálně do semifinále,“ má jasno Michal Bíza, jenž se svým parťákem Léblem usiluje o nominaci na olympijské hry v Pekingu v příštím roce. „V Brně bychom rádi postoupili mezi čtveřici nejlepších. Formu na to máme,“ myslí si. Petr Beneš se těší na skvělé brněnské diváky. „Plážový volejbal mají rádi a dokážou vytvořit skvělou kulisu,“ ví z vlastní zkušenosti.
Turnaj, jehož vítězové si rozdělí 4800 dolarů, odstartuje dnes v 9 h kvalifikací. Ve stejnou dobu se začne na Sokolském koupališti hrát i v pátek a v sobotu. Semifinálové duely budou na pořadu v neděli od 10 a 11 h. O třetí místo se bude hrát ve 13.15 a od 14.40 h vyvrcholí brněnské klání finálovým střetnutím. Vstup do hlediště je zdarma.