HOME  |    CZEN

Churavý potřetí v sezóně v desítce


Strict Standards: Non-static method Render::Date() should not be called statically in /data/ftp/uspczwww/pages/list.php on line 26

5. 1. 2009

Právo; SCHONACH – Zase v desítce! Už je to téměř pravidlo pro českého sdruženáře Pavla Churavého. V nedělním závodu Světového poháru v Schonachu skončil osmý.

V této sezóně se jednatřicetiletý Churavý prosadil mezi prvních deset v závodu SP už potřetí, v pořadí seriálu je devátý. V Schonachu mu třináct vteřin scházelo na stupně. Podobně jako při jeho nejlepším výsledku sezóny – 4. příčce v Kuusamu. Po skoku byl s třemi dalšími soupeři desátý. „Malinko později jsem se na můstku odrazil, to mě mrzí. Ale jsem šťastný, spokojený, osmé místo je parádní,“ říkal.
Do desetikilometrového běhu odstartoval se ztrátou rovné minuty na Koivurantu. Ten první místo udržel, český reprezentant se dostal do skupiny, v níž se bojovalo o třetí až jedenáctou pozici. „Snažil jsem se tam udržet, ale bylo to pro mě těžké. Připadal jsem si jako na gumě. Občas mi malinko poodjeli, pak jsem je zase dohnal. Až v předposledním kole jsme se neudrželi těch nejlepších,“ líčil Churavý.
Trenér Luděk Šablatura byl s výkonem Churavého stoprocentně spokojen. „Prodává bezezbytku to, co v něm momentálně je. Pohybuje se téměř stabilně v desítce a to je výborné,“ uvedl kouč, z jehož týmu se mezi prvních deset dostali v sezóně i Slavík a Dvořák, který tentokrát kvůli nemoci chyběl. V týmové soutěži tak Češi neuspěli. Nikdo další za Churavým nesbíral body ani mezi jednotlivci, když Vodseďálek neudržel osmadvacáté místo po skoku a doběhl na 34. pozici, Skopek byl dvaačtyřicátý.
Podruhé za sebou a počtvrté v sezóně zvítězil Fin Assi Koivuranta a označil dění v Schonachu za nejtěžší. „V cíli jsem byl skoro mrtvý. Ale o Světovém poháru začnu přemýšlet až na konci sezóny, teď chci medaili z Liberce,“ připomněl finský sdruženář blížící se šampionát.