HOME  |    CZEN

idnes.cz: Dobrý start. Biatlonistky Vejnarová a Vítková bodovaly v úvodním závodu SP


Strict Standards: Non-static method Render::Date() should not be called statically in /data/ftp/uspczwww/pages/list.php on line 26

1. 12. 2010

Biatlonistky Zdenka Vejnarová a Veronika Vítková uspěly hned v prvním závodu nového ročníku Světového poháru, když ve švédském Östersundu dosáhly na bodované pozice. Ve vytrvalostním závodu na 15 kilometrů obsadila zkušená Vejnarová 22. místo, Vítková 34. První vítězkou v nové sezoně se stala domácí Anna Carin Zideková.

Devětadvacetiletá Vejnarová tak odčinila loňský propadák, kdy na stejném stadionu uzavírala až první stovku.
"Na trati to bylo pro mě opravdu strašné trápení. Dostala jsem pěknou nakládačku, ale vědu z toho nedělám. Pomalu jsem se rozjížděla i vloni a forma mi závod od závodu stoupala. Navíc mi teď udělal radost střelba, takže mám jen pozitivní myšlenky," řekla po závodě Vejnarová.

Tentokrát nejzkušenější české reprezentantce vyšla střelba. Z dvaceti položek minula jen jednu ležku na první střelnici, poté už závodila s čistým štítem. Na vítěznou Zidekovou ztratila 3 minuty a 39 sekund. Ve Světovém poháru bodovala poprvé po osmi závodech.

Marie Laure Brunetová zůstala za vítězkou o devět sekund
Na body dosáhla také Veronika Vítková, která loňský start ve Švédsku kvůli prodělanému zánětu mozkových blan vynechala. V Östersundu ji dvě trestné minuty stačily na 33. místo.
"Bylo to trápení od prvních metrů. Přišlo mi, jako bych běžela delší trať než ostatní. Věřím, že běh se bude zlepšovat a střelba se mi bude dařit minimálně tak jako dnes. Z té jsem měla radost," dodala.

Bez bodů zůstaly Barbora Tomešová a Veronika Zvařičová. Tomešová chybovala dvakrát na první ležce a dvakrát na poslední stojce, což stačilo jen na 61. místo. Zvařičová odstřílela čistě druhou polovinu položek, ale na té první chybovala čtyřikrát, což stačilo jen na 81. místo.
"Barča běžela na body, ale v poslední stojce minula dva terče. To je škoda, ale ukázala, že potenciál bodovat má. Výkon Veroniky Zvařičové byl ovlivněn nemocí. Od ní jsem dnes nemohl víc očekávat," hodnotil trenér Jindřich Šikola, který nebyl s vystoupením svých svěřenkyň zcela spokojen. "Cílem je, aby dvě holky byly v každém závodě do třicítky. To dnes nedopadlo, a tak jsem trochu zklamaný. Na druhou stranu Zdenka i Veronika zaslouží pochvalu za střelbu," dodal.

Dvanácté prvenství v kariéře vybojovala Anna Carin Zideková. Domácí biatlonistka absolvovala celou trať bez jediné střelecké chyby a o necelých devět sekund porazila na pásce Francouzku Brunetovou, která si ale připsala dvě trestné minuty.
Bronz získala další Švédka a loňská vítězka Helena Ekholmová (za svobodna Jonssonová). Dokončilo 95 biatlonistek.

Ve čtvrtek odstartují sezonu také muži. Ve vytrvalostním závodu na 20 kilometrů. Češi se od 17:20 hodin představí v sestavě Jaroslav Soukup (jede s číslem 6), Michal Šlesingr (8), Ondřej Moravec (34), Tomáš Holubec (52) a Zdeněk Vítek (80). 

Östersund - individuální závod (15 km)
1. Zideková (Švéd.) 45:26,1 (0 tr. minut), 2. Brunetová (Fr.) -8,9 (2), 3. Ekholmová (Švéd.) -42,7 (2), 4. Valj Semerenková (Ukr.) -59,1 (2), 5. Romanovová -1:09,8 (0), 6. Zajcevová (obě Rus.) -1:12,2 (2), 7. Gregorinová (Slov.) -1:48,6 (3), 8. Slepcovová (Rus.) -1:57,8 (3), 9. Henkelová (Něm.) -2:09,1, 10. Flatlandová (Nor.) -2:23,2 (3), ...22. Vejnarová -3:39,7 (1), 34. Vítková -4:20,4 (2), 61. Tomešová -3:36,1 (4), 81. Zvařičová (všechny ČR) -8:47,7 (4). 

Zdroj: http://sport.idnes.cz/dobry-start-biatlonistky-vejnarova-a-vitkova-bodovaly-v-uvodnim-zavodu-sp-16e-/biatlon.asp?c=A101201_180122_biatlon_bur