HOME  |    CZEN

Pražský deník: Věřím si, říká biatlonistka Vítková. A skončila osmá

10. 3. 2011

Kanty-Mansijsk – Nejlepší výsledek této sezony a druhý nejlepší v kariéře! Veronika Vítková obsadila na mistrovství světa biatlonistů v ruském Kanty-Mansijsku osmé místo.

Vytrvalostní závod vyhrála Švédka Helena Ekholmová, která jako jediná z celého startovního pole ani jednou nechybovala na střelnici.

Dosavadním nejlepším výsledkem 22leté Vítkové byla v rámci Světového poháru 21. příčka, nyní ale dala česká biatlonistka vzpomenout na úspěchy z roku 2009. Tehdy byla ve stejné disciplíně na MS dokonce pátá.
Včera se od začátku držela mezi nejlepšími, neboť na prvních dvou položkách nechybovala. „Přitom během nástřelu použila snad 60 nábojů. Byla nervózní, moc si přála uspět,“ naznačil kouč Jindřich Šikola.
Při třetí a čtvrté zastávce na střelnici vždy jednou minula. „Hodně foukalo, ale docela jsem si věřila. Moc mi pomohla stíhačka, kde jsem se střelecky chytla. I když jsem minula terč, snažila jsem se dále koncentrovat. Další chybou v jedné položce už bych ztratila naději na dobrý výsledek,“ uvedla Vítková. Po těžké nemoci bývají běžecké výkony bývalé juniorské mistryně světa nevyrovnané a s přibývajícími kilometry závodu obyčejně nabírá stále větší a větší ztrátu.
„Dnes jsem ale běžela rovnoměrně od začátku. Z toho mám velkou radost,“ pochvalovala si. „Zase už věřím, že i po nemoci se budu schopna dále zlepšovat,“ dodala.

Z dalších reprezentantek bodovala jen Barbora Tomešová, která po čtyřech chybách obsadila 35. příčku. Gabriela Soukalová minula terč sedmkrát a figurovala na 47. pozici, Zdeňka Vejnarová byla ještě o pět míst za ní.

Závod byl velkým představením Ekholmové, která zvítězila s více než dvouminutovým náskokem před Němkou Tinou Bachmannovou.
Švédka se zároveň v hodnocení SP dotáhla na dosud vedoucí Finku Mäkäräinenovou. I přes dvě chyby v závěrečné střelbě uhájila bronz Semerenková z Ukrajiny. Tradičně nejrychlejší běh měla Němka Magdalena Neunerová, pět trestných minut ji ale odsoudilo na pátou pozici.
Biatlonový šampionát pokračuje v pátek mužskou štafetou.