HOME  |    CZEN

2007 ČSOB Penzijní fondy FIVB Challenger: vítězství zůstává doma: Lébl, Bíza!


Strict Standards: Non-static method Render::Date() should not be called statically in /data/ftp/uspczwww/pages/list.php on line 26

1. 7. 2007

BRNO – Vynikajícím úspěchem českého plážového volejbalu skončil v neděli na Brněnské přehradě 2007 ČSOB Penzijní fondy FIVB Challenger. Dvojice Martin Lébl, Michal Bíza se stala historicky prvním vítězem z Česka na turnaji tak významného kalivbru, na třetím místě skončil další český pár Přemysl Kubala, Jaroslav Pavlas. I další dvě české dvojice skončily v první osmičce.

finále:Lébl, Bíza – Lelliot, Reader 2:0 (17, 19).

Jen v úvodu zápasu drželi kanadští hráči s českým párem krok. Pak se začal prosazovat tvrdým útokem Bíza, na bloku kraloval Lébl a celkově vyrovnanější český pár nakonec dospěl k zaslouženému vítězství.Martin Lébl: „Trpělivě jsme hráli to, co jsme chtěli a co jsme si před zápasem řekli. Oni to nevzdali ani na vteřinu, museli jsme dřít o každý míč až do úplného konce. Museli jsme to ubojovat.Jestli to nebyl pro nás divoký turnaj, když jsme ve vyřazovací části dvakrát odvraceli mečboly? No jo, mohli jsme mít včera v poledne klid, že jo. Ale zase to svědčí o velké vyrovnanosti turnaje a také o kvalitě, rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem byl hodně malý. Pro mě je to společně s Bizonem zatím největší úspěch, jinak si více samozřejmě cením účasti na olympiádě v Sydney. A teď bychom chtěli do Pekingu. Nemůže nás mrzet, že se body z Brna nepočítají do OH kvalifikace. Jinak by tady byla ještě větší konkurence. My teď musíme zabrat na Světové sérii v Montrealu,letíme už v pondělí, takže odpočívat budeme až v letadle.“

O třetí místo: Kubala, Pavlas – Bizotto, Amore 2:0 (17, 12).

Jaroslav Pavlas: „V tomto zápase se nám dařila naše hra, tedy servis, blok. Mrzí mě,že nám to takhle nešlo v semifinále, ale i tak považujeme třetí místo za výborný úspěch."

SEMIFINÁLE:Kubala, Pavlas – Lébl, Bíza 0:2 (-15, -14). Lelliot, Reader – Bizotto, Amore 2:0 (16, 13).

 

VIZITKY FINALISTŮ

Michal BÍZA:

Věk: 29 let
Výška, váha: 191 cm, 91 kg
Stav: svobodný 
Dosavadní největší úspěch: 3. místo na Evropském okruhu.
Cíle: probojovat se na OH do Pekingu 
Záliby: sport, auta, holky

MARTIN LÉBL:

Věk: 27 let
Výška, váha: 201 cm, 110 kg
Stav: ženatý
Dosavadní největší úspěch: účast na OH v Sydney (s Michalem Palinkem)
Cíle: probojovat se na OH do Pekingu
Záliby: rodina

JESSIE LELLIOT
Věk:
28 let
Výška, váha: 188 cm, 85 kg
Beach hraje čtyři roky, ostatní záliby v dotazníku neuvedl

MARTIN READER
Věk: 23 let
Výška, váha: 200 cm, 94 kg
Dosavadní největší úspěch: 3. místo na ORCO FIVB Challengeru v Brně 2006. 17. místo na mistrovství Kanady.
Cíl: vyhrát olympiádu!
Záliby: snowboarding, surfing, čtení, hudba a loveni zvěře.

KONEČNÉ POŘADÍ:
1. LÉBL, BÍZA2. Lelliot, Reader (Kan.) 3. KUBALA, PAVLAS4. Bizotto, Amore (It.).5.- 6.: Pára, Jan (Braz.), Tichý, Kolář (ČR).7. – 8.: J. a P. Benešové (ČR). Smedins, Smedins (Lot.) 9.-12. místo: Kadziola, Szalankiewicz (Pol.). Binstock, Redmann (Kan.), Maciel, Bruno (Braz.), Sutter, Weingart (Švýc). 13.-16. místo: Wyer, Smith (Austr.), Gooding, Grotowski (Brit.), Hakala, Kankaanpää (Fin.), Hofer, Ljubičič (Chor.). 17.-24. místo: Kuzmičev, Jeremin (Rus.), Trimčevski, Perič (Chor.), Gunnarsson, Christiansson (Švéd.), Svensson, Magnusson (Švéd.), Bleiker, Beck (Švýc.), Varga, Šrámek (SVK), Huth, Krug (Něm.), Marcos, Gavira (Šp.).

---náš rozhovor---

Josef BENEŠ: Nejúspěšnější turnaj pro Česko v historii plážového volejbaluJako hráč i jako místopředseda Českého svazu volejbalu se na challengeru v Brně prezentoval Josef Beneš. Společně s bratrem Petrem obsadili sedmé místo.Jak jste spokojen s vaším účinkováním na kurtu?Neobhájili jsme loňské čtvrté místo, ale jsme navýsost spokojeni. Osudným se nám stali Lébl s Bízou, na ně my prostě neumíme, ale zahráli jsme tři krásné zápasy v opravném pavouku. Porazili jsme Němce Hutha s Krugem, ty já jsem osobně tipoval hodně vysoko a oni nakonec skončili v poli poražených.To zřejmě svědčí o vysoké kvalitě brněnského challengeru!Přesně tak. Podívejte se, kde skončily brazilské dvojice. Pará byl mistrem světa a nedostal se ani mezi čtyři. Startovala zde celá řada dvojic se zkušenostmi ze Světové série, sportovní úroveň se posunula vysoko.Vás určitě musí těšit, že všechny české dvojice se dostaly tak vysoko.Už jsem říkal, že tento challenger je nejúspěšnějším turnajem pro český plážový volejbal v celé jeho historii, nikdy jsme neměli čtyři páry mezi osmi, dva mezi čtyřmi. Mě to těší o to více, že konkurence o tolik vzrostla.Jak hodnotíte organizaci a jaké vyhlídky má tento turnaj do budoucna?Organizátoři odvedli opět vysoký standard, celý průběh chválila i supervizorka FIVB Claudia Lacigová. K budoucnosti se zatím nechci nijak konkrétně vyjadřovat, rádi bychom zachovali pro Českou republiku nějaký velký mezinárodní turnaj. Nechci spekulovat o Světové sérii. Jen chci říct, že náklady na ni se pohybují od desíti milionů korun výše.