HOME  |    CZEN

2007 ČSOB Penzijní fondy FIVB Challenger: Česko – Brazílie 2:0!

29. 6. 2007

BRNO – Skvělých výsledků dosahují české páry plážových volejbalistů na 2007 ČSOB Penzijní fondy FIVB Challengeru v Brně na Sokoláku. Ve včerejších zápasech se jim podařil husarský kousek, když oba dva zápasy proti největším favoritům turnaje z Brazílie zvládly a vyhrály.

Nejprve Kubala s Pavlasem zdolali bratry Ferreirovy, kteří vystupují na kurtech pod křestními jmény Pará a Jan 2:1 na sety. V zápase se miomořádně dařilo na bloku Kaubalovi, který mnoha svými zákroky přiváděl soupeře k šílenství. Do výborné pohody se vedle něj dostal i Jarda Pavlas, který naopak položil na zem několik těžkých útoků.

Ve šlépějích zkušenější dvojice šli i mladíci Kolář s Tichým. Na ně nevyzrála druhá brazilská dvojice Maciel, Bruno. Kolář s Tichým se po prvním prohraném setu zvedli útočně, i takticky. Více zatlačili na Bruna a to se vyplatilo. Proměnili hned první mečbol.

Třetí dvojicí, která si zajistila postup do čtvrtfinále vítězného pavouka je Lébl s Bízou. Nejprve v předkole porazili bratry Benešovy, pak si celkem bez problémů poradili s chorvatskou dvojicí.

To znamená, že všechny tři české dvojice obsadí nejhůře dvanácté místo, nyní mají jako dosud neporažené dva pokusy na to, aby proklouzly mezi osm absolutně nejlepších párů 2007 ČSOB Penzijní fondy FIVB Challengeru.

Z Čechů tak museli do oprav pouze bratři Benešové. Los ji přisoudil sedmý nasazený pár Huth, Krug (Něm.), Benešové vrátili Němcům porážku z evropského okruhu v Hamburku a udrželi se ve hře.

Hlasy českých hráčů

Petr Beneš:V utkání proti Léblovi s Bízou jsme nenašli na soupeře účinnou protizbraň. Chtěli jsme jít do servisu, ale ten se nám moc nedařil, na bloku a v poli jsme si moc nesáhli. Proto bylo utkání tak jednoznačné.

Martin Lébl:Je to škoda, že se hned v prvním kole a úplně na začátku turnaje střetly dvě české dvojice. Byli jsme trošku nervózní, ale zvládli jsme utkání lépe a zaslouženě postoupili.

Přemysl Kubala:Porazit brazilské páry se hned tak nepoštěstí. Hrál jsem proti Pará před deseti lety na mistrovství světa, ten vynikající výskok mu zůstal.Dostali jsme prostě nejtěžšího soupeře, když jsem se to po losu dozvěděl, polil mě pot. Celý rok po světě Brazilce nepotkáme, až doma, kdy se chceme ukázat co nejlíp.Pará dnes hrál na levé straně, na svoji pravou stranu se vrátil až ve třetím setu, dostal ale jednu poklici a bylo zameteno. Dobře zahrál Jarda Pavlas, vypořádal se s těžkým brazilským blokem, to bylo hodně klíčové.

Pavel Kolář:Já jsem už s Brazilci hrál mockrát, ale nikdy to nebylo proti párům absolutní špičky. I proto se nám dnes nerozklepala kolena, nepřipouštěl jsem si předsudky, že by Brazilci měli kralovat jen tak. Měli jsme před nimi mírný respekt, pokora tam musí být. V druhém setu se nám podařilo chytnout nějaký loby, tím jsme je dost nalomili a vrátili jsme po jasně prohrané první sadě do hry.

Josef Beneš (po prvním kole oprav): „Hodně jsme se snažili, abychom neskončili turnaj dvěma porážkami. Po pár míčích jsme se uklidnili a hráli jsme prostě dobře.