HOME  |    CZEN

Petr Beneš a Kristýna Kolocová se stali vládci


Strict Standards: Non-static method Render::Date() should not be called statically in /data/ftp/uspczwww/pages/list.php on line 26

10. 8. 2008

(PRAHA, 10. srpna 2008) – Letošní mistr republiky Petr Beneš a vicemistryně Evropy do 23 let Kristýna Kolocová se stali symbolickými vládci českého plážového volejbalu. Oba zvítězili ve 3. ročníku turnaje King & Queen of the Beach (Král a královna pláže), který se v neděli uskutečnil v O2 Žlutých lázních v Praze a pořádala ho agentura USP (United Sport Partners). Současně jim náleží prémie sedm tisíc korun.

Osmičky mužů a žen, nasazených podle aktuálního domácího žebříčku, změřily nejprve síly ve dvou čtyřčlenných skupinách. V nich při postupném střídání partnerů rozhodoval o další účasti opravdu každý bod. Jeden jediný například chyběl k postupu současné české ženské jedničce Tereze Petrové a skóre vyřadilo také Soňu Novákovou či Jana Dumka.

Ženská kategorie se zcela nesla ve znamení nastupující beachvolejbalové generace. Turnaj totiž ovládla stříbrná dvojice z červencového mistrovství Evropy do 23 let Kristýna Kolocová, Markéta Sluková. Obě prokázaly maximální bojovnost i zdravé sebevědomí a ve finálové skupině za sebou nechaly mnohem ostřílenější reprezentantku Hanu Klapalovou i letošní mistryni republiky Lenku Háječkovou.

Ve finále si to pak za asistence právě těchto spoluhráček rozdaly o celkové prvenství mezi sebou. Zkušenější Hana Klapalová nakonec v zápase velice dobré kvality pomohla k prestižní trofeji polařce Kristýně Kolocové. „Poslední turnaj jsme s už s Markétou absolvovaly s jinou partnerkou, a tak to pro nás nebylo nic nového. Myslím, že vzájemná znalost předností a slabin nebyla ani pro jednu z nás příliš velkou výhodou. Ve finále rozhodl především výborný výkon Hanky Klapalové,“ svěřila se Kristýna Kolocová.

Mezi muži potvrdil ve finálové skupině roli favorita obhájce trofeje, třiatřicetiletý Petr Beneš. Se všemi třemi spoluhráči, které vystřídal, dokázal vyhrát a s přehledem dospěl k rozhodujícímu duelu. Do něj si jako svého partnera vybral Michala Provazníka a ukázalo se to jako dobrá volba. Jeho vyzyvatel, levoruký Petr Sedláček, sice s Janem Dumkem po svém boku urputně bojovali – zejména ve druhém setu, ale otočit průběh utkání už nedokázali. „Obhajoba byla velice těžká. Po prvním setu jsme totiž do toho druhého vstoupili poněkud profesorsky. Projevila se známá volejbalová pravda, že pokud není konec, musí se bojovat stále naplno,“ řekl staronový král Petr Beneš.

V roce 2005 se vítězi 1. ročníku turnaje King & Queen of the Beach ve Žlutých lázních v Praze stali Michal Bíza a Tereza Tobiášová, v roce 2006 2. ročník v Pňově-Předhradí vyhráli Petr Beneš a Vendula Haragová. Loni se turnaj kvůli termínové kolizi nekonal.

Výsledky (prize money v každé kategorii 20 000 Kč) – finálová skupina, ženy (hrálo se na jeden set): Kolocová, Háječková – Sluková, Klapalová 24:22, Kolocová, Klapalová – Sluková, Háječková 23:21, Kolocová, Sluková – Klapalová, Háječková 21:11.
Finálová skupina, muži: P. Beneš, Přidal – Krč, Sedláček 21:16, P. Beneš, Sedláček – Krč, Přidal 21:12, P. Beneš, Krč – Sedláček, Přidal 21:18.
Finálové výsledky – ženy: Kristýna Kolocová, Hana Klapalová – Markéta Sluková, Lenka Háječková 21:19, 21:15. Muži: Petr Beneš, Michal Provazník – Petr Sedláček, Jan Dumek 21:14, 22:20.