HOME  |    CZEN

Robert Kufa: pokračovatel rodinné královské tradice


Strict Standards: Non-static method Render::Date() should not be called statically in /data/ftp/uspczwww/pages/list.php on line 26

8. 9. 2011

Robert Kufa a Michaela Vorlová se stali symbolickými vládci českého beachvolejbalu pro letošní rok, když zvítězili v 6. ročníku exhibičního turnaje O krále a královnu pláže (King & Queen of the Beach) v Praze. Kufa tak navázal na úspěch svého bratra, který soutěž vyhrál v roce 2009. Největší favorit turnaje Petr Beneš postoupil sice bez porážky do finále, ale na svá prvenství z let 2006 a 2008 nenavázal.

"Petr Beneš je ikonou českého plážového volejbalu, ale v koutku duše jsem věřil, že bych mohl vyhrát. Rozhodla větší touha po vítězství, navíc Petr už je po náročné sezoně unavený. Hodně mi pomohla sehranost s bratrem i to, že jsme po celý zápas udrželi koncentraci," komentoval svůj úspěch Robert Kufa, pokračovatel rodinné "královské" tradice.

Osm mužů a stejný počet žen, nejvýše umístěných na aktuálním žebříčku české Asociace beachvolejbalu, se muselo v areálu ve Žlutých lázních v Praze-Podolí potýkat s nepříjemnými soupeři navíc - deštěm, chladem a silným větrem.
Základní skupiny, v nichž si hráči a hráčky postupně měnili své partnery, přinesly velké překvapení v podobě vyřazení čerstvého mistra republiky Jana Dumka. Pouhé tři míče poslaly do semifinále Davida Lence. V kategorii žen postoupily všechny favoritky, ale loňská finalistka Kateřina Jelínková musela ze soutěže odstoupit kvůli zranění kolena - mezi čtyřmi nejlepšími ji nahradila Eliška Gálová.

Petr Beneš, jehož dělí společně s Přemyslem Kubalou pouze několik desítek bodů od jistoty olympijského startu v Londýně, exceloval také v semifinále, kde stejně jako ve skupině ani jednou neprohrál, i když se po jeho boku vystřídali bratři David a Robert Kufové nebo Lenc. Spolu s ním si postup do finále vybojoval Robert Kufa. Mezi ženami dominovala talentovaná Michaela Vorlová, již doprovodila do duelu o vítěznou korunku její tradiční spoluhráčka Karolína Řeháčková.

Pro finále si Petr Beneš zvolil jako svého partnera Jana Dumka, zatímco Robert Kufa vsadil na tradiční bratrskou spolupráci. A "rodinná" souhra byla znát - oba Kufovi se lépe doplňovali a nebezpečněji i razantněji útočili. Jejich vítězství bylo přesvědčivé a Roberta vyneslo zaslouženě na domácí beachvolejbalový trůn.

"Kluci byli lepší a zaslouženě vyhráli - Robertovi upřímně gratuluji. Perfektně jsem si zahrál a potrénoval. Teď nás s Přemkem Kubalou čeká do konce měsíce příprava, protože začátkem října hrajeme turnaj Světové série v Maroku a zhruba sto bodů by nám už mělo zajistit olympijský start v Londýně," řekl Petr Beneš.

Finálový souboj žen pro sebe rozhodla v dramatické koncovce a po čtvrtém mečbolu Michaele Vorlové k primátu pomohla slovenská šampionka Lucia Michalovičová.

Finálové výsledky - muži: Robert Kufa, David Kufa - Petr Beneš, Jan Dumek 21:19, 21:12, ženy (na jeden set): Michaela Vorlová, Lucia Michalovičová - Karolína Řeháčková, Eliška Gálová 22:20.

Výsledky předchozích ročníků turnaje King & Queen of the Beach:
2005 (Praha - Žluté lázně): Michal Bíza, Tereza Tobiášová.
2006 (Pňov-Předhradí): Petr Beneš, Vendula Haragová
2007 turnaj se neuskutečnil
2008 (Praha - Žluté lázně): Petr Beneš, Kristýna Kolocová
2009 (Praha - Gutovka): David Kufa, Tereza Petrová
2010 (Praha - Gutovka): Michal Bíza, Hana Dopitová